Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Ευρετήριο Άρθρου

epaiΤελετή Βράβευσης

6ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού «Στιγμές από την ιστορία των σχολείων»

Με μεγάλη επιτυχία, μέσα στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Νέου Μουσείου της Ακρόπολης, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 9 Νοεμβρίου η τελετή απονομής των βραβείων του 6ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα «Στιγμές από την ιστορία των σχολείων»  που διοργάνωσαν το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης  του Εθνικού Κέντρου Έρευνας & Διάσωσης Σχολικού Υλικού και το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Η Τελετή πραγματοποιήθηκε υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας κυρίου Προκόπιου Παυλόπουλου.

Στην έναρξη της τελετής μετά από σύντομους χαιρετισμούς της υπεύθυνης Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων Σοφίας Παπαδημητρίου και της Διευθύντριας του Μουσείου Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης Ευαγγελίας Κανταρτζή, ακολούθησε ομιλία της υφυπουργού Παιδείας & Θρησκευμάτων Σοφία Ζαχαράκη.